اصفهان، شمس ابادی، چهاراه قصر، ساختمان رودكی، طبقه 3، مطب دكتر مقاره عابد
عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از عمل های زیبایی ناحیه تناسلی بانوان است، که ممکن است برای درمان برخی از مشکلات زنانه یا زیبایی بیشتر اندام تناسلی صورت گیرد. در عمل لابیاپلاستی، لابیاهای کوچک اندام تناسلی زنان که به دلایلی مانند زایمان، مشکلات هورمونی یا چاقی و لاغری های مکرر آویزان و تیره شده است، توسط جراحی یا لیزر کوچک شده و با این کار، ناحیه زیباتر می شود. در ادامه این مقاله بیشتر با عمل لابیاپلاستی آشنا می شویم.

عمل زیبایی واژن در اصفهان

عمل زیبایی واژن

این عمل می تواند بسیاری از مشکلات زنان، حتی مشکلات زناشویی و ناراحتی های حین مقاربت را کاهش دهد. بزرگی لابیاهای اندام تناسلی علاوه بر کاهش اعتماد به نفس خانم ها، می تواند عوارض جانبی دیگری چون:

 • درد و ناراحتی حین رابطه جنسی
 • عدم خروج ترشحات واژن و افزایش احتمال عفونت زنانه
 • ناراحتی، احساس درد و کشیدگی در هنگام پوشیدن لباس های زیر تنگ
 • درد و سوزش هنگام فعالیت های شدید بدنی مثل ورزش و دوچرخه سواری
 • انحراف جریان ادرار و پخش شدن آن

همه مشکلات بیان شده به راحتی با یک عمل سرپایی، با کمترین درد و خونریزی قابل حل است. اگر شما هم دچار یکی از مشکلات بالا هستید، حتما به عمل لابیاپلاستی فکر کنید.

لابیاپلاستی در اصفهان چقدر طول می کشد؟

مدت زمان عمل لابیاپلاستی را نمی توان به طور دقیق مشخص نمود. زمان این عمل بسته به نوع جراحی مورد نیاز، متفاوت است و به طور تقریبی 15 دقیقه طول می کشد.

عمل زیبایی واژن

بهترین روش برای عمل لابیاپلاستی چیست؟ لیزر یا جراحی؟

لابیاپلاستی به دو روش جراحی و لیزر انجام می شود. در روش لابیاپلاستی با لیزر همزمان با برش لابیاها، پیش گیری از خونریزی نیز انجام می گیرد به همین دلیل به این روش، عمل بدون بخیه نیز می گویند. اما باید به این نکته توجه نمود که عمل لابیاپلاستی با لیزر تنها برای مواردی است که 0.5 تا 1 سانتی متر از لابیا نیاز به برش و برداشت دارد. در موارد دیگر باید حتما جراحی و برش بدون لیزر انجام شود. لازم به ذکر است برای عمل لابیاپلاستی علاوه بر بی حسی موضعی، از گاز انتونكس نیز برای بی دردی استفاده ميشود.

آیا دختران باکره نیز می توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

بسیاری از دوشیزگان نیز با اطلاع از فواید این عمل زیبایی، تمایل برای انجام آن و زیباتر شدن ناحیه تناسلی خود دارند اما نگران بکارت خود هستند. دختران باکره باید بدانند که این عمل به هیچ عنوان به بکارت آن ها آسیب وارد نمی کند و تنها در بخش بیرونی این ناحیه، برش و جراحی صورت می گیرد و اثری بر واژن و پرده بکارت ندارد.

هزینه عمل لابیاپلاستی چقدر است؟ آیا بیمه هزینه آن را پرداخت می کند؟

هزینه عمل لابیاپلاستی متغیر است و بسته به میزان برش و نوع جراحی، توسط پزشک مشخص می شود. بسیاری از خانم ها درباره شرایط بیمه ای این عمل سوال دارند. باید گفت که هزینه لابیاپلاستی توسط بیمه تحت پوشش قرار نمی گیرد. شرکت های بیمه ای این عمل را جز عمل های زیبایی طبقه بندی می کنند و به این دلیل هزینه ای از طرف آن ها برای این عمل پرداخت نمی شود.

لابیاپلاستی در اصفهان

نکات مهم برای سپری کردن دوران نقاهت عمل لابیاپلاستی

بعد از انجام عمل لابیاپلاستی برای گرفتن نتیجه بهتر، کاهش درد و پیشگیری از خونریزی احتمالی، باید نکات زیر را انجام دهید:

 • حداقل تا 24 ساعت بعد از عمل استراحت کنید.
 • از کمپرس سرد بر روی ناحیه جراحی استفاده نمایید.
 • تا 4 هفته بعد از عمل نباید مقاربت و روابط جنسی داشته باشید.
 • از پوشیدن لباس زیر و شلوارهای تنگ خودداری کنید.
 • وجود خونریزی جزئی در دوران نقاهت عادی است اما اگر خونریزی و درد شما زیاد و غیر قابل تحمل شد، باید به پزشک مراجعه کنید.
 • از استعمال انواع پماد، کرم و شوینده هایی که توسط پزشک تجویز نشده، خودداری کنید.
 • با رعایت رژیم غذایی مناسب از ابتلا به یبوست پیش گیری کنید.
 • از مواد غذایی که باعث التیام زخم می شود، استفاده کنید. ماهی، میوه و سبزیجات تازه را در رژیم غذایی خود افزایش دهید.
 • از انجام فعالیت های بدنی شدید مثل ورزش خودداری کنید.

بسیاری از خانم ها باورهای غلطی درباره عمل لابیاپلاستی دارند و از این رو با مشکلاتی که لابیاهای بزرگ و آویزان برای آن ها ایجاد می کند، از این عمل ترس دارند. باورهای غلطی چون درد زیاد بعد از عمل، خونریزی زیاد حین عمل و طولانی بودن زمان عمل که باعث می شود که از انجام این عمل صرف نظر کنند. همان طور که در این مطلب خواندید همه این باورها نادرست است. اگر دوست دارید ناحیه تناسلی زیبایی داشته باشید باید بدانید که عمل لابیاپلاستی یک عمل ساده و راحت است که شما می توانید به راحتی آن را انجام دهید تا ناحیه تناسلی زیبایی داشته باشید.