اصفهان، شمس ابادی، چهاراه قصر، ساختمان رودكی، طبقه 3، مطب دكتر مقاره عابد
لاپاراسکوپی رحم

با ورود شیوه جراحی لاپاراسکوپی، این روزها دیگر جراحی های داخلی زنان کم تهاجم تر است و در آن از تکنیک برش های کوچک استفاده می شود؛ بنابراین زخم های حاصل از آن، سریع تر بهبود می یابد و احتمال بروز عفونت هم کمتر است. از این شیوه نوین جراحی برای تشخیص بیماری های رحم و تخمدان هم استفاده می شود و عمل آن تحت عنوان لاپاراسکوپی رحم شناخته می شود. اگر به دنبال بهترین دکتر برای عمل لاپاراسکوپی در اصفهان هستید می توانید با مراجعه به دکتر لیلا مقاره عابد متخصص زنان و زایمان فرایند بهبود خود را تسریع بخشید.

لاپاراسکوپی رحم و بارداری

در این روش درمانی با ایجاد برش های کوچکی روی شکم، یک لوله نازک که سر نورانی دارد (لاپاراسکوپ) را از طریق این برش ها به داخل شکم عبور می دهند. ارگان های داخلی شکم و ارگان های لگنی با لاپاراسکوپی مورد بررسی قرار می گیرد. مشکلاتی در رحم از قبیل چسبندگی رحم، کیست تخمدان و رحم، عفونت ها و فیبروئید به وسیله لاپاراسکوپی رحم قابل تشخیص است. از مزایای لاپاراسکوپی رحم این است که به این روش می توان نمونه ای از بافت مورد نظر را جدا کرد. در این شیوه به دلیل اینکه جراحت ها بسیار کمتر است، رحم سریع تر بهبود می یابد.

لاپاراسکوپی رحم
عمل لاپاراسکوپی نیازمند این است که بیمار در حین عمل بیهوش شود، اما معمولا در همان روز عمل، بیمار می تواند ترخیص شود. در لاپاراسکوپی رحم به وسیله یک سوزن کوچک، شکم بیمار با دی اکسید کربن پر می شود؛ پس از آن پزشک جراح، برش کوچکی روی ناف ایجاد می کند و لاپاراسکوپ را وارد می کند.
در این حالت وضعیت داخلی رحم در مانیتور قابل مشاهده خواهد بود. جراحی لاپاراسکوپی در دو حالت پیگیری می شود. در صورتی که هدف تشخیص باشد در همین مرحله کار به اتمام می رسد اما در صورتی که به منظور درمان انجام شود، برش های دیگری بر روی پوست شکم اعمال می شود. به کمک این برش ها ابزارها را به حفره شکم وارد می کنند. در واقع لاپاراسکوپ به عنوان راهنمایی برای پزشک عمل می کند. پس از پایان عمل لاپاراسکوپی رحم، همه ابزارها از بدن بیمار بیرون آورده می شود و بیمار پس از بخیه زدن برش ها، به ریکاوری منتقل می شود. در این شیوه جراحی که ویژگی های جراحی های کلی و جزئی را دارد، پزشک می تواند لوله های رحم و تخمدان را از طریق دوربین بررسی کند.

لاپاراسکوپی رحم

موارد درمانی که با لاپاراسکوپی رحم قابل پیگیری است

  • فرآیند تشخیص و درمان آندومتریوز
  • رفع چسبندگی ها و اسکار رحم
  • مسدود کردن لوله های فالوپ برای جلوگیری از بارداری
  • دسترسی به تخمک ها برای انجام لقاح آزمایشگاهی
  • برداشتن کامل رحم یا تخمدان ها (هیسترکتومی و اوفورکتومی)
  • درمان انواع فیبروم ها
  • شیوه ای درمانی برای حاملگی های خارج از رحم
  • برداشتن کیست های تخمدان
  • بررسی رحم در رابطه با سرطان های داخل رحمی
  • خارج کردن گره های لنفاوی در جهت درمان سرطان

لاپاراسکوپی رحم

معمولاً پیش از انجام عمل لاپاراسکوپی رحم، آزمایش هایی صورت می گیرد تا سلامتی بیمار برای این عمل تشخیص داده شود. این آزمایش ها شامل چکاپ هایی از خون، قلب و وضعیت ادرار می باشد.
لاپاراسکوپی در واقع نقش یک تلسکوپ کوچک را ایفا می کند که به یک دوربین متصل شده است و پزشک از طریق آن، می تواند وضعیت داخل رحم را بررسی کند.