آرایش ناحیه تناسلی زنان

اگر از آن دسته افرادی که همیشه در مورد اعضای بدن خود حساسیت بیش از حد نشان می دهند و پیوسته به دنبال عمل های زیبایی هستند بگذریم، در برخی خانم ها شکل ظاهری بافت عضلانی لابیا، بیش از حد بزرگ یا ناهموار است و چین و چروک های زیادی دارد. معمولاً در چنین مواردی بانوان به دلیل اینکه در مقابل شریک جنسی خود دچار کاهش اعتماد به نفس می شوند، تصمیم به جراحی های زیبایی زنان می گیرند. البته در مواردی هم ممکن است میزان لذتی که در حین رابطه جنسی تجربه می کنند به همان دلایل ظاهری، کیفیت و لذت بخشی کمتری داشته باشد.

آرایش ناحیه تناسلی زناندر بعضی موارد هم به دلیل بزرگی بیش از حد لبه های واژن، افراد در لباس پوشیدن مشکل پیدا می کنند و سعی می کنند لباس های آزادتر بپوشند. به هرحال نگرانی از شکل ظاهری لابیا با جراحی های زیبایی زنان که توسط پزشک متخصص زنان بصورت سرپایی انجام می شود، قابل رفع شدن است.
لابیاپلاستی یکی از انواع جراحی های زیبایی زنان است که در آن طی پروسه ای، شکل ظاهری لبه بیرونی یا داخلی واژن تغییر می کند و نواقص آن بهبود می یابد. از آنجایی که آناتومی واژن در خانم های مختلف متفاوت است، گاهی افراد تمایل دارند تغییری در شکل و اندازه لابیا ایجاد کنند تا رضایت بیشتری داشته باشند.

  • تمایل به ایجاد ظاهری تمیز و زیبا در اندام تناسلی
  • اصلاح عدم تقارن لابیا
  • کم شدن لذت جنسی به دلیل پوست اضافه روی کلاهک کلیتوریس
  • احساس درد و ناراحتی در هنگام ورزش هایی مانند دوچرخه سواری
  • عدم رضایت در هنگام پوشیدن لباسهای جذب و شلوارهای چسبان

جراحی های زیبایی

جراحی زیبایی اندام تناسلی

عمل لابیاپلاستی از جمله متداول ترین شیوه های جراحی زیبایی در زنان است. در عمل لابیاپلاستی آرایش ناحیه تناسلی زنان به شکل های مختلف اصلاح می شود و شکل و فرم لابیا تغییر می کند. گاهی جراحی زیبایی اندام تناسلی، با هدف تنگ تر کردن واژن انجام می شود. در این نوع جراحی های زیبایی زنان به دلیل کمتر کردن قطر واژن و دهانه ورودی آن، ناحیه واژینال شکل ظاهری بهتری پیدا می کند و لذت جنسی پس از این عمل بهبود می یابد.
عمل لابیاپلاستی به سه روش اصلی انجام می گیرد که ممکن است فرد در طی این عمل بیهوش شود و یا در خواب مصنوعی به سر ببرد. این سه روش عبارتند از سافرینگ، لابیاپلاستی با عمل جراحی و لابیاپلاستی با اشعه لیزر.
در مواردی که نیاز به جراحی های زیبایی زنان باشد، پزشک براساس نوع مشکل فرد بهترین روش را انتخاب می کند. در روش جراحی اصلاحی تنگ کردن واژن با لیزر، دو شیوه مونالیزا و ژولیت به کار می رود. در عصر حاضر لیزرها به دلیل عوارض کمتر و بی عارضه بودن و همچنین دوران نقاهت کمتر، برای عمل تنگ کرن واژن و جراحی های زیبایی زنان، طرفداران بیشتری دارد. در صورتی که عمل واژینوپلاستی با لیزر انجام شود در کنار مزایای آن عضلات کف لگن هم تقویت می شود.
با اینکه جراحی های زیبایی زنان جنبه درمانی ندارند اما کیفیت زندگی افراد بعد از عمل زیبایی بالاتر می رود. این گونه عمل ها در مواردی مشکلات رابطه جنسی را حل می کنند.

جراحی زیبایی اندام تناسلی