اصفهان، شمس ابادی، چهاراه قصر، ساختمان رودكی، طبقه 3، مطب دكتر مقاره عابد
بی اختیاری ادرار

بی اختیاری ادرار با افزایش پیدا کردن سن و سال، شدت بیشتری پیدا می کند، ولی باید بدانید تنها علت این بیماری بالا رفتن سن و سال نمی باشد. در صورتی که بی اختیاری ادرار فرد بیمار، روی زندگی و فعالیت هایی او که به صورت روزمره انجام می دهد تاثیر بگذارد، بدون شک باید برای درمان آن به پزشک مراجعه کند. بسیاری از افرادی که به این بیماری دچار می شوند، با نسخه دارویی و یا تغییر دادن برخی از سبک های زندگی خود می توانند درمان شوند.

متاسفانه احساس فوري براي ادرار كردن وريزش ان با عطسه و سرفه در خانم ها به خصوص سنین بالا و پس از زايمان بسیار شایع است و اکثر خانم ها از این معضل رنج ميبرند. علت ايجاد اين مشكل در اكثر موارد كاهش سطح هورمون استروژن بوده كه قدرت اسفنتكتر براي كنترل ادرار را كاهش ميدهد. بااستفاده از ليزر موناليزا ميتوان اين مشكل رابطور معجزه اسايي بطور سرپايي درمان كرد. ليزر با افزايش جريان خون در اطراف مجراي ادرار و تحريك كلاژن سازي باعث بهبود علائم ادراري ميشود.

نشانه های بی اختیاری ادرار

مقدار و شدت بی اختیاری ادرار از فردی به فرد دیگر متفاوت است و باید بدانید که این بیماری انواع مختلفی دارد و برخی از مهمترین آنها عبارت است از:

 • ناشی از فشار بالای شکم

یکی از نشانه ها و انواع بی اختیاری ادرار، این است که به صورت ناخودآگاه ادرار فرد می ریزد، چرا که فشار زیادی به مثانه او وارد می شود. این فشار با عطسه، سرفه و یا چیز سنگین بلند کردن، شدت بیشتری پیدا می کند و فرد دچار ریزش ناخودآگاه ادرار می شود.

 • اورژانسی

زمانی که فرد این احساس را دارد که باید هرچه سریعتر مثانه خود را تخلیه نماید، به بی اختیاری ادرار اورژانسی دچار شده است. افرادی که به این نوع از بیماری دچار می شوند، شب ها چندین بار برای دفع ادرار خود از خواب بیدار می شوند. برخی از بیماری ها مانند عفونت، افزایش سن و یا بیماری های عضلانی در این بیماری نقش بسیاری دارد.

بی اختیاری ادرار

 • پر شدن زیاد مثانه

افرادی که به این بیماری دچار می شوند، چندین بار برای دفع ادرار به دستشویی می روند، ولی باز هم حس می کنند که مثانه شان خالی نشده است. باید بدانید نوع ترکیبی، یکی از شایع ترین انواع این بیماری به شمار می رود که باید درمان شود. می توان جهت تشخیص دقیق تر نوع اختلالات ادراری از دستگاه کربوکسی استفاده کرد که در مطب دکتر مقاره عابد موجود می باشد.

 • اختلال کارکرد مثانه

یکی از نواقص فیزیکی و یا ذهنی که در فرد به وجود می آید، موجب می شود که فرد برای دفع ادرار خود به دستشویی نرود. به عنوان یکی از اختلال هایی که ممکن است در افراد به وجود آید، این است که فرد به موقع نتواند دکمه های شلوار خود را باز کند و یا .... . بدون شک این نوع بی اختیاری ادرار به درمان پزشک نیاز دارد.

درمان قطعی بی اختیاری ادرار

شاید برای بسیاری از افراد دشوار باشد که بیماری بی اختیاری ادرار خود را به پزشک بگویند و مشکل خود را بیان کنند. ولی باید بدانید زمانی که این مشکل و بیماری روی زندگی فرد تاثیر می گذارد، باید حتماً به پزشک مراجعه کند تا این مشکل را درمان سازد. شما در صورتی که برخی از نشانه ها و موارد را در بدن خود مشاهده کردید، باید برای درمان آنها به پزشک مراجعه کنید. برخی از این نشانه ها عبارت می باشد از:

   • زمانی که شما به عفونت ادراری دچار شوید و در زمان دفع ادرار دچار سوزش شوید، باید به نزد پزشک مراجعه نمایید.
   • در برخی مواقع امکان دارد، بی اختیاری ادرار شما موجب اختلال در کارکرد مثانه تان شود. در صورتی که شما این نشانه را در مثانه خود مشاهده کنید و به پزشک مراجعه نکنید، بدون شک خطر جدی تر می شود.

درمان قطعی بی اختیاری ادرار

  • برخی از افراد امکان دارد که حین انجام دادن فرایض دینی خود، به بی اختیاری ادرار دچار شوند که این دسته از افراد باید به پزشک مراجعه کنند. اینکه شما در بین فرایض دینی خود به این مشکل دچار شوید، موجب می شود که فرایض دینی تان باطل گردد.
  • برخی از فعالیت های روزمره شما به دلیل این بیماری به طور کلی از بین می رود و شما دیگر نمی توانید به فعالیت های روزمره تان رسیدگی کنید، بر همین اساس باید برای برقراری روابط اجتماعی و رسیدن به فعالیت های روزمره خود، هرچه سریعتر این بیماری خود را درمان کنید.
  • افرادی که مسن هستند و به بیماری بی اختیاری ادرار دچار می شوند، امکان دارد زمانی که می خواهند به دستشویی بروند زمین بخورند، چرا که آنها برای رسیدن به دستشویی عجله دارند.

بی اختیاری ادرار

 • برخی از بیماری های دیگر موجب این بیماری در افراد می شود، که فرد با وجود آن بیماری ها هم باید به نزد پزشک مراجعه کند و هر مشکلی در وجود خود دارد را برای پزشک بیان نماید، تا هرچه سریعتر روند بهبودی او طی شود.

برای درمان بی اختیاری ادرار مراجعه به متخصص زنان اصفهان از اقداماتی است که حتما می بایست صورت بگیرد. در صورتی که با مشکلاتی که در این مطلب بیان شد مواجه شدید، می توانید با پزشک در میان بگذارید تا علت بروز این مشکل بررسی شود. ليزر درماني و كربوكسي تراپي از بروز ترین روش هایی هستند که برای درمان این مشکل به کار گرفته می شوند.

نوشتن دیدگاه