عمل پرینورافی

تمامی آنچه که قرار است درباره عمل پرینورافی بدانید. شاید قبل از اینکه مطلب ما را مطالعه کنید اطلاعات بسیاری در سایت های مختلف در رابطه با رفع گشادی واژن و شیوه های انجام آن کسب کرده باشید. بدون شک راه کارهای بسیاری برای انجام این عمل وجود دارند که پرینورافی در زمره سریع ترین و مؤثرترین آن ها است. همان گونه که می دانید مهم ترین بخش دستگاه تناسلی زنان واژن است. این ناحیه که اصلی ترین بخش در لذت بردن فرد از رابطه جنسی اش است به مرور زمان و بنا به دلایل گوناگونی از قبیل افزایش سن، چاقی مفرط، تعدد در زایمان های طبیعی و ... تغییر سایز می دهد. این تغییر سایز و حالت معمولاً با مشکلاتی از قبیل گشاد شدن و شل شدن عضلات آن همراه است. زمانی که این تغییر بنا به هر یک از دلایل مذکور در واژن اتفاق بیفتد ناهنجاری های بسیاری را در پی دارد. از جمله آن ها می توان به عدم رضایت زوجین در رابط جنسی و تغییر در روند آن اشاره کرد. در نتیجه این ناهنجاری ها احتمال بروز مشکلات عاطفی و روانی برای این دسته از خانم ها بسیار زیاد است.

 

مقدمه ای بر تعریف عمل پرینورافی


عمل پرینورافی همان جراحی تنگ کردن واژن است که عملیات مربوط به بازسازی دهانه واژن و ناحیه پرینه را بر عهده دارد. این عمل که به عنوان جراحی زیبایی و درمانی شناخته شده است مخاط واژن را به حداقل رسانده و با این کار عضلات ورودی وستیبول واژن را به یکدیگر نزدیک می سازد. تقاضا برای اعمال جراحی های زیبایی زنان در چند سال اخیر روند صعودی داشته است. شکی نیست که انجام این اعمال در بانوان باعث می شوند تا احساس خوشایند بیشتری نسبت به بدن خود داشته و به مراتب اعتماد به نفسشان بالاتر رود. همچنین از لحاظ جسمی و جنسی موجبات بهبود کیفیت زندگی شان فراهم شود. عمل پرینورافی که یک جراحی ترمیمی و زیبایی در نظر گرفته شده است یکی از همین جراحی های پرطرفدار زیبایی در زنان است. این عمل در جهت کاهش سایز دهانه واژن و همچنین اصلاح بافت های آسیب دیده آن صورت می پذیرد. در واقع با انجام پرینورافی، یک نوع جوان سازی در دستگاه تناسلی بدن زنان انجام می شود.

 

عمل پرینورافی


عمل پرینورافی برای چه کسانی مناسب است؟


عمل پرینورافی به عنوان یکی از متدهای جدید در صنعت زیبایی و پزشکی، با اعمال اصلاحاتی که بر روی دهانه واژن انجام می دهد بافت را به گونه ای تغییر می دهد که به حالت اولیه باز گردد. همچنین این شیوه جراحی باعث تقویت و سفت شدن عضلات واژن می شود. ورودی دهانه آن باریک تر شده و باعث تنگ تر شدن واژن در حین رابطه جنسی می گردد. همزمان با آشنایی در رابطه با جراحی پرینورافی و مزیت های آن ممکن است این سؤال در ذهنتان خطور کند که چه کسانی کاندیدای این عمل هستند؟ افرادی که برای انجام عمل پرینورافی مناسب هستند عبارت اند از:

 • خانم های سن بالا
 • خانم هایی که زایمان متعدد طبیعی داشته اند
 • خانم هایی که بنا به دلایل ژنتیکی دچار شل شدگی واژن هستند
 • افرادی که هم خود و هم شریک جنسی شان از میزان تنگ واژن رضایت کافی ندارند
 • خانم هایی که رسیدن به ارگاسم برایشان دشوار شده است
 • خانم هایی که به خاطر شل شدگی دهانه واژن دچار عفونت های دستگاه تناسلی شده اند

عمل پرینورافی


نحوه انجام عمل پرینورافی چگونه است؟


عمل پرینورافی توسط پزشک متخصص زنان و با یک بیهوشی ساده انجام می شود. در بسیاری مواقع به تشخیص پزشک، بیهوشی انجام نمی گیرد و تنها با یک بی حسی اقدامات لازم را انجام می دهد. پس از آن و در صورت آمادگی کامل بیمار، دیواره های پشتی واژن را به یکدیگر متصل می کند. لازم است بدانید که پرینورافی یا ترمیم در ناحیه بیرونی واژن انجام می شود. در واقع این عمل برای واژن به کار برده نمی شود. نهایت عمق لازم چیزی حدود 2 الی 3 سانتی متری واژن است. حداکثر زمانی که برای انجام این عمل در نظر گرفته شده 1 ساعت است. بهبودی پس از انجام عمل بسیار سریع بوده و بیمار پس از مدت زمان کوتاهی قادر به انجام فعالیت های روزمره خود می باشد. به منظور انجام مراقبت های لازم بعد از عمل بهتر است موارد زیر را انجام دهید:

 • استراحت به مدت 5 روز الی یک هفته در جهت ترمیم کامل جراحی
 • عدم برقراری رابطه جنسی به مدت تا٤٠روز. تا زمانی که بخيه ها كامل جذب شود بايد رعايت گردد
 • به حداقل رساندن فعالیت ها و حرکات شدید از جمله حرکات کششی به منظور پیشگیری از کشش بخیه ها و پاره شدن آن ها
 • انجام برخی حرکات ورزشی مانند یوگا، دراز نشست و شنا برای تقویت ماهیچه های اطراف واژن
 • تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه پرینورافی
دیدگاه‌ها  
عمل پرینورافی چقدر طول میکشه؟
به نقل از ساحل آرام:
عمل پرینورافی چقدر طول میکشه؟

با سلام. تقریبا 1 ساعت زمان خواهد برد
سلام خانم دکتر مقاره. من دوماه پیش زایمان داشتم. الان میتونم برای عمل پرینورافی مراجعه کنم؟
به نقل از ساره:
سلام خانم دکتر مقاره. من دوماه پیش زایمان داشتم. الان میتونم برای عمل پرینورافی مراجعه کنم؟

با سلام . شما در حال حاضر مجاز به این عمل نمی باشید. می بایست میانگین 4 تا 6 ماه از زایمان شما گذشته باشد
درسته که این عمل از عمل های ماندگار تنگی واژنه؟
به نقل از razyy:
درسته که این عمل از عمل های ماندگار تنگی واژنه؟

بله این روش از موثر ترین روش های موجود هست.
نوشتن دیدگاه