جراحی لبه های کوچک واژن

جراحی لبه های کوچک واژن (که به عنوان لابیا پلاستی، کاهش لبه مینور و کاهش لبه شناخته می شود) یک عمل جراحی پلاستیک است برای تغییر لبه مینور (لابیا درونی) و لبه ماژورا (لبه های بیرونی) که درون واژن خانم ها قرار دارند.
ابتدا باید بدانید که دو گروه اصلی از خانم ها به دنبال جراحی زیبایی دستگاه تناسلی هستند: خانم هایی که کلاً علاقمند به جراحی های زیبایی از هر نوع بوده و تمایل به این کار دارند و کسانی که به طور مادرزادی دارای مشکلاتی هستند که نیاز به جراحی زیبایی خواهند داشت. لابیا ها گاهی دچار تغییراتی می شوند که سبب می شود خانم ها عمل جراحی لبه های کوچک واژن را انجام دهد. اندازه و رنگ و شکل لابیا ها در دوران مجردی و متاهلی ممکن است تغییر کند و این امری طبیعی در برخی خانم ها است، معمولا در خانم های متاهل کلا شکل واژن بر اساس زایمان یا روند بالا رفتن سن تغییر می کند و لابیاها نیز از این تغییرات مستثنی نیستند.
به صورت علمی نیز می توان گفت برخی نقایص مادرزادی و یا ناهنجاری هایی مانند شکاف واژینال (عدم وجود واژینال)، مولرین (رحم ناقص و لوله های فالوپ)، شرایط بینابینی (خصوصیات جنسی زن و مرد در هر فرد) و پاره شدن و کشیدگی لبهای کوچک ناشی از زایمان، تصادف و سن باعث این نوع تغییرات می شود.

جراحی لبه های کوچک واژن

مطالعات انجام شده برای جراحی لبه های کوچک واژن

یک مطالعه در سال 2008 نشان داد كه 32 درصد از زنانی كه تحت این عمل قرار گرفتند برای اصلاح نقص عملکردی این كار را انجام دادند. 31 درصد برای اصلاح نقص عملکردی و به دلایل زیبایی شناختی؛ و 37 درصد فقط به دلایل زیبایی شناسی به عمل جراحی لبه های کوچک واژن پرداختند. طبق بررسی سال 2011، رضایت کلی بیمار در این محدوده 90-95 درصد بوده است. ممکن است در صورت بلند بودن لبه های کوچک خطرات شامل زخم دائمی، عفونت، خونریزی، تحریک و آسیب عصبی که منجر به افزایش یا کاهش حساسیت جنسی در فرد می شود، رخ دهد.
البته حتما نیازی به کوتاه کردن لابیاها نیست در صورتی که فرد دارای نارضایتی است می تواند جراحی لبه های کوچک واژن را انجام دهد به همین دلیل است که این نوع جراحی جزیی از جراحی های زیبایی در بدن است.

جراحی لبه های کوچک واژن شامل چیست؟

اصطلاح لابیاپلاستی یا همان جراحی لبه های کوچک واژن به روشی اطلاق می شود که طول لابیای مینور را کاهش می دهد. این روش رایج ترین روش جوان سازی واژن است و می تواند خانم ها را از پیچ خوردن و پیچ خوردگی لبه ها در واژن که باعث اذیت شدن آنها می شود، نجات دهد. خانم ها به دلایل مختلفی از جمله درد ناشی از پیچ خوردن و تاب خوردن لبه ها در هنگام دوچرخه سواری یا در حین مقاربت، خارش و سوزش اقدام به جراحی لبه های کوچک واژن می کنند.

جراحی لبه های کوچک واژن

در جراحی لبه های کوچک واژن چه کاری انجام می شود؟

هدف از این روش کاهش لبه های کوچک است، به طوری که آنها در زیر لبه ماژور قرار داشته و هیچ مویی روی انها رشد نمی کند. لابیاپلاستی ممکن است برای کاهش عدم تقارن لبه ها در خانم انجام شود زمانی که یکی از لبه ها طولانی تر از دیگری باشد نیز، جراحی لبه های کوچک واژن انجام می گیرد یا به طور معمول، طول هر دو لبه را کاهش می دهد تا لابیا ها دیگر پیچ و تاب نخورند و از لباس خارج نشوند.

براساس آمار سال 2018 انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، میانگین هزینه جراحی لبه های کوچک واژن 2،924 دلار است که در ایران تقریبا برای هر لابیا حدود یک و نیم میلیون است. البته باید بدانید که این نوع جراحی در هر مطب ممکن است به صورت خصوصی دارای قیمت متفاوتی باشد. این هزینه متوسط تنها بخشی از قیمت کل است که شامل بیهوشی، اتاق عمل یا سایر هزینه های مرتبط نیست. لطفاً برای تعیین هزینه نهایی خود با مطب جراح پلاستیک مشورت کنید.
در مطب های خصوصی خیلی از پزشکان از بیهوشی استفاده نکرده و با بی حس کردن واژن، تقریبا یک عمل سرپایی را انجام می دهند. در برخی مطب ها هم پزشکان برای جراحی لبه های کوچک واژن، یک نوع عمل جدید با لیزر انجام می دهند که این نوع عمل علاوه بر اینکه خونریزی و درد کمتری دارد، نیازی به بیهوشی نداشته و یک عمل بسیار تمیز است.

شما می توانید تمامی سوالات خود را در رابطه با جراحی زیبایی واژن در اصفهان از مشاوران کلینیک دکتر لیلا مقاره عابد بپرسید.

جراحی لبه های کوچک واژن

در جراحی لبه های کوچک واژن روشی است که می تواند تحت بی حسی که به صورت موضعی است عمل را انجام داد و یا با آرام بخش ها یا تحت بیهوشی عمومی انجام شود.

متداول ترین روش جراحی لبه های کوچک واژن

متداول ترین نوع جراحی لبه های کوچک واژن، روش تریم است که در آن بافت اضافی برداشته می شود و مستقیماً دوخته می شود. محبوبیت بعدی روش گوه است که پس از جدا شدن یک قطعه از بافت به شکل گوه، مرز طبیعی را حفظ می شود، همچنین می توان چین های اضافی کلیتوریس را همزمان کاهش داد. بسته شدن برش ها معمولاً با بخیه های قابل جذب انجام می شود. در آخر روش لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا که یکی از بهترین انواع جراحی ها به دلیل تمیز بودن و درد کمتر است.

خطرات مرتبط با جراحی لبه های کوچک واژن شامل بسیاری از اقدامات جراحی، از جمله خونریزی احتمالی است و یا اینکه فرد دچار عفونت شود. شایع ترین عارضه، برداشتن بیش از حد است، در حالی که برخی از خانمها خواستار کاهش کمی هستند. هم چنین این جراحی می تواند منجر به خشکی مزمن، زخم شدن در نزدیکی دهانه واژن و درد ناشی از مقاربت شود. در هر صورت این خطرات شایع نیستند اما در برخی خانم ها ممکن است ایجاد شوند.

پیشنهاد می کنیم برای انجام عمل لابیا پلاستی، پلاسما تراپی واژن در اصفهان، تنگ کردن واژن در اصفهان و هر عمل دیگری که با ناحیه تناسلی شما ارتباط دارد، به متخصصانی مراجعه کنیدکه تجربه و تبحر کافی را در این حوزه داشته باشند. دکتر لیلا مقاره عابد، بهترین پزشک زنان اصفهان و متخصص در جراحی های زیبایی زنان همراه شما در این مسیر خواهد بود. با ما تماس بگیرید.

دیدگاه‌ها  
جراحی لبه های کوچک واژن برای کسانی که در اثر خود ارضایی بدشکل شده هم جواب میده؟
به نقل از فاطی:
جراحی لبه های کوچک واژن برای کسانی که در اثر خود ارضایی بدشکل شده هم جواب میده؟

بله برای پاسخ به همه مشکلات کاربرد دارد.
خیلی خوبه که همه جوانب کار بررسی شدند
به نقل از عاطفه خانم:
خیلی خوبه که همه جوانب کار بررسی شدند

ممنون از توجه شما
سلام. در صورتی که لابیاپلاستی کنم چند روز بعد می تونم برگردم سر کار؟
به نقل از شهین:
سلام. در صورتی که لابیاپلاستی کنم چند روز بعد می تونم برگردم سر کار؟

با سلام. نهایت زمانی که لازم هست برای بازگشت به کار یک هفته است.
نوشتن دیدگاه