جوانسازی واژن

جوانسازی واژن یکی از بهترین روش های زیبایی به شمار می رود. بسیاری از خانم ها این عمل زیبایی را برای درمان مشکلات مربوط به واژن خود انجام می دهند. از جمله مهمترین دلایلی که خانم ها به سراغ جوانسازی واژن می روند، درمان کردن خشکی واژن و رفع آتروفی می باشد. البته در برخی از موارد پزشکان برای تقویت کردن عضلات کف لگن نیز از این روش زیبایی استفاده می کنند. زمانی که پزشک این درمان را آغاز می کند، امکان دارد لیزر درمانی و یا پمادهای خاصی را به شما معرفی نماید که از آنها نباید به مدت طولانی استفاده کنید، چرا که سرطان زا هستند.

بهترین کاندیدای جوانسازی واژن

اینکه چه افرادی می توانند به سراغ جوانسازی واژن بروند اهمیت بسیاری دارد، چرا که افراد زیادی به اشتباه می خواهند این روش زیبایی را انجام دهند. بنابراین شما باید بر اساس ویژگی ها و مشکلاتی که دارید، این روش زیبایی را انتخاب کنید و این ویژگی ها عبارت می باشد از:

 • برخی از خانم ها که از یائسگی و علامت های آن بسیار رنج می برند، آنها می توانند اقدام به جوانسازی واژن نمایند تا مشکلات مربوط به یائسگی شان درمان شود.
 • خانم هایی هستند که دچار خشکی واژن می شوند و این مشکل خطرات بسیاری برای برقراری رابطه جنسی دارد و به همین دلیل آنها باید با استفاده از این روش، خشکی واژن خود را درمان کنند.
 • رابطه جنسی در زندگی زناشویی، یکی مسئله مهم است و باید به کیفیت آن اهمیت زیادی داده شود. در برخی از مواقع امکان دارد که خانم ها در طول رابطه جنسی خود بسیار درد داشته باشند و نتوانند آن درد را تحمل کنند، به همین دلیل آنها باید این درد را درمان نمایند و استفاده از این روش، بهترین انتخابی می باشد که می توانند داشته باشند.

جوانسازی واژن

 • برخی از خانم ها عضلات لگن بسیار ضعیفی دارند و از این مسئله هم رنج زیادی می برند. یکی از نشانه های ضعف عضلات لگن، بی اختیاری در ادرار است. آنها بدون شک باید از روش زیبایی جوانسازی واژن استفاده کنند تا عضلات واژن شان تقویت و درمان شود، تا دیگر دچار بی اختیاری در ادرار نشوند.
 • تعدادی از خانم ها امکان دارد به علت زایمان های متعددی که داشته اند، واژن شان بیش از حد گشاد شود، آنها باید گشاد بودن واژن خود را درمان کنند، چرا که در این صورت رابطه جنسی برای آنها هیچ لذتی نخواهد داشت. برخی از خانم ها هم به دلیل رابطه جنسی زیاد به این مشکل دچار می شوند و باید با استفاده از روش زیبایی جوانسازی واژن آن را درمان کنند.
 • برخی از خانم ها بی دلیل دچار سوزش ادرار می شوند و این مشکل آنها امکان دارد با دارو درمان نشود، در این صورت انجام این روش برای آنها مناسب است.
 • جدا از مشکلاتی که بیان نمودیم، برخی از خانم ها به طور مادرزادی عضلات واژن شان بسیار شل است و آنها باید برای درمان این موضوع اقدام نمایند. به جرات می توانیم بگوییم که تمامی مشکلات مربوط به واژن زنانه با استفاده از جوانسازی واژن درمان می شود و شما می توانید مشکلات خود را درمان کنید.

جوانسازی واژن

مراقبت های قبل از جوانسازی واژن

اگر شما قصد جوانسازی واژن خود را دارید، باید به برخی از اقدامات ضروری دقت زیادی داشته باشید تا عمل شما به بهترین نحو ممکن انجام شود، مهمترین این مراقبت ها عبارت است از :

 • اگر شما در دوران پریودی خود به سر می برید، باید صبر کنید تا پریود شما تمام شود و چند روز هم از زمان آن بگذرد و سپس اقدام نمایید.
 • پیش از اینکه جوانسازی واژن را انجام دهید، تمامی ناحیه تناسلی خود را شیو کرده و دقت داشته باشید که هیچ ماده و یا کرمی به واژن خود نزنید.
 • یک هفته پیش از اینکه این روش زیبایی را انجام دهید، نباید رابطه جنسی داشته باشید.
 • اگر شما دارای بیماری خاصی می باشید و یا اینکه داروهای خاصی را استفاده می کنید، باید تمامی این موارد را به پزشک خود اعلام کنید تا با آگاهی کامل تری این روش زیبایی را برای شما انجام دهد.
 • تست پاپ اسمیر یکی از مواردی است که در برخی از شرایط شما باید برای جوانسازی واژن خود آن را انجام داده و نتیجه آن را به پزشک تان اعلام کنید.
 • پیش از اینکه این عمل زیبایی برای شما انجام گردد، پزشک باید به خوبی از نظر عفونت واژینال، شما را مورد معاینه قرار دهد. اگر مشکلی در واژن خود داشته باشید و یا دارای عفونت باشید، باید آن را درمان نمایید و سپس برای شما از این روش زیبایی استفاده شود.

در صورتی که تمامی نکات بیان شده را رعایت کنید و به خوبی توصیه های پزشک را جدی بگیرید، شما دچار هیچ عارضه ای نخواهید شد، بنابراین توصیه های مراقبتی قبل از جوانسازی واژن را بسیار جدی بگیرید و انجام دهید.

جوانسازی واژن

مراقبت های بعد از جوانسازی واژن :

همانطوری که پیش از جوانسازی واژن باید برخی از مراقبت ها را جدی بگیرید، بعد از آن هم لازم است برخی مراقبت ها را انجام دهید که مهمترین آنها عبارت می باشد از:

 • یکی از مهمترین مراقبت های بعد از جوانسازی واژن که شما باید به آن عمل کنید، این است که از رابطه جنسی تا مدت زمانی دوری کنید. شما بدون نظر پزشک، هرگز نباید اقدام به برقراری رابطه جنسی نمایید. برقرار کردن رابطه جنسی خطرات بسیاری برای شما دارد که تنها باید پزشک زمان انجام آن را به شما اعلام کند.
 • تا زمانی که بهبودی کامل خود را بدست نیاوردید، نباید اجسامی سنگین را بلند کنید.
 • فعالیت های سخت و دشوار را کنار بگذارید در این مورد می توانید با پزشک خود مشورت نمایید.
 • اگر پزشک بعد از جوانسازی واژن به شما دارو و یا کرم خاصی را معرفی کرد، اقدام به خرید آن نموده و دقیقاً در زمان هایی که پزشک از شما خواسته است، آنها را استفاده کنید.
 • در زمان مشخص شده توسط پزشک، برای معاینه دوم نزد او بروید تا مورد معاینه قرار بگیرید.
 • در صورتی که ترشحات غیر طبیعی و یا بوی بدی بعد از جوانسازی واژن در خود احساس کردید، به پزشک مراجعه کرده و در مورد آن مشورت نمایید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با عمل جوان سازی و تنگ کردن واژن در اصفهان، با کلینیک دکتر لیلا مقاره عابد تماس حاصل فرمایید.

دیدگاه‌ها  
سلام خانوم دکتر. این روش برای چه کسانی مناسبه؟
به نقل از زیبا:
سلام خانوم دکتر. این روش برای چه کسانی مناسبه؟

با سلام. این روش برای کسانی که زایمان داشته اند، شل شدگی واژن دارن،در رابطه های جنسی دچار مشکل هستند و .. مناسب است
ایجاد ترشح بعد از این عمل ها عادیه؟
مطلب زیر را مطالعه کنید
https://drlm.ir/blogs/138-vaginal-surgery-discharge
به نقل از بخشی زاده:
سایت خوبی دارید

ممنون از توجه شما
نوشتن دیدگاه