آیا کیست تخمدان دفع می شود؟

امروزه بسیاری از خانم ها کیست تخمدان دارند و این بیماری یکی از بیماری های رایج در برخی از خانم ها به شمار می رود که با روش های متنوعی آن را درمان می کنند. بنابراین اینکه آیا کیست تخمدان دفع می شود و یا نمی شود، باید بدانید که دفع شدن آن بسیار آسان است و از آنجایی که در بسیاری از خانم ها این مشکل به وجود می آید پزشک به راحتی می تواند آن را از بین ببرد. بنابراین اگر دارای این بیماری و مشکل شدید چندان نگران نباشید، چرا که سریع درمان می شود. بسیاری از خانم ها در مورد کیست تخمدان و علت به وجود آمدن آن اطلاعاتی شاید نداشته باشند، و همچنین در مورد روش درمانی آن هم اطلاعاتی ندارند، بر همین اساس در ادامه توضیحاتی را بیان می کنیم تا اطلاعات شما در این زمینه بیشتر شود.

انواع کیست تخمدان و خطرات آنها

برای اینکه شما بدانید آیا کیست تخمدان دفع می شود و یا اینکه راه درمانی ندارد، باید با انواع آن آشنایی داشته باشید خطرات آنها را هم مورد بررسی قرار دهید، انواع آنها عبارت می باشد از :
کیست لوئتینی
این دسته از کیست ها به صورت خود به خود از بین می روند و نیازی نیست برای درمان آنها اقداماتی ار انجام دهید، چرا که جدار آنها بسیار نازک و اف می باشد و در درونشان هم مایع وجود دارد.

کیست پلی کیستیک
این نوع از کیست تخمدان به طور معمول خوش خیم می باشد، ولی اینکه دفع شود و یا نشود، بستگی به وضعیت بیمار دارد. اینکه بیمار ازدواج کرده باشد، بچه دار باشد، بخواهد بچه دار شود و ... شرایط کاملا متنوعی می باشد که پزشک باید بر اساس اطلاع در مورد این شرایط برای درمان این کیست ها اطلاعات مورد نیاز خود را جمع آوری کند و سپس اقدام به درمان کیست های بیمار نماید.

 شما عزیزان می توانید برای درمان و انجام مشاوره با بهترین دکتر زنان برای کیست تخمدان در اصفهان به مطب دکتر لیلا مقاره عابد مراجعه نمایید.

is polycystic ovary syndrome removed1


کیست درموئید
این یست ها ژنتیکی می باشند و در همان زمان که شما جنین بوده اید این کیست ها در شما به وجود آمده است. برخی از مواقع در درون این کیست ها، دندان، مو، ناخن، غضروف و عصب وجود دارد که پزشک روش درمان آن را به شما معرفی می کند.
کیست آدنوما
این کیست تخمدان هم از آن دسته کیست هایی به شمار می رود که بسیار خوش خیم می باشد و به هیچ عنوان وجود آن برای افراد خطرناک نمی باشد، ولی باید بدانید که این کیست یکی از ویژگی های بسیار مهمی که دارد، این است که زیادی بزرگ و حجیم می شود، در واقع بزرگ ترین کیست هایی که در تخمدان به وجود می آید ین نوع می باشد.
کیست اندومتریوما
اگر بخواهیم این کیست را برای شما معرفی کنیم، باید بدانید این کیست همانی می باشد که در زمان پریودی تان درد زیادی را به همراه خود می آورد، هرچه که میزان درد شما بیشتر باشد باید بدانید که اندازه این کیست هم بیشتر است. شما می توانید برای درمان آن به پزشک مراجعه کنید تا آن را درمان کند.

علائم دفع کیست تخمدان چیست ؟

همانطوری که مشاهده نمودید انواع کیست تخمدان که در بدن به وجود می آید بسیار خوش خیم هستند و خطراتی را برای بیمار به همراه نمی آورند، بنابراین نگران دفع شدن آن نباشید، چرا که آنها سریعا درمان می شوند. اکنون اگر می خواهید متوجه شوید که آیا شما دارای کیست هایی در تخمدان خود هستید باید به علائم آن توجه نمایید که در ادامه علائم آن را معرفی می کنیم. در صورتی که این علائم را در خودتان مشاهده می کنید مراجعه به کلینیک دکتر لیلا مقاره عابد باید در لیست کارهای شما قرار داده شود.

علائم دفع کیست تخمدان چیست ؟

همانطوری که می دانید هر بیماری علائمی دارد که کیست تخمدان دارای علائمی می باشد که آنها عبارت هستند از :

  • دردهایی که در کمر و ران خود دارید نشان دهنده وجود یکی از کیست ها می باشد.
  • شکم شما با وجود کیست هایی در تخمدان بسیار ورم می کند و یا اینکه شما نفخ زیادی خواهید داشت.
  • دفع شدن آن تا حدودی دردناک است و زمانی که دفع شود شما متوجه آن خواهید شد.
  • رابطه جنسی با وجود کیست های متنوع تا حدودی دردناک می شود.
  • سینه هایتان حساسیت زیادی پیدا می کنند و در طول قاعدگی درد زیادی خواهند داشت.
  • حالت تهوع و استفراغ هم از دیگر علائم آن به شمار می رود.
نوشتن دیدگاه