اصفهان، شمس ابادی، چهاراه قصر، ساختمان رودكی، طبقه 3، مطب دكتر مقاره عابد
مراقبت هاي بعد از جراحي بكارت

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای دخترها در سنین مختلف رخ دهد، پارگی پرده بکارت است که اغلب با خونریزی همراه است. با پیشرفت علم و تکنولوژی راهکارهایی برای بازگشت آن وجود دارد که موثرترین آن جراحی بکارت است. خونریزی بعد از جراحی بکارت امری عادی و طبیعی است اما می توان به روش های مختلف آن را کنترل کرد. پس از این جراحی ضروری است که فرد مراقبت های بعد از جراحی بکارت را انجام دهد تا بتواند به بهترین نتیجه از این جراحی برسد. با کمک دکتر لیلا مقاره عابد ما لیستی از این مراقبت ها را برای شما تهیه کرده ایم:

  • این جراحی به گونه ای است که فرد به سرعت می تواند به زندگی عادی خود باز گردد. ممکن است فرد به مدت 48 تا 72 ساعت سوزش و لکه بینی را تجربه کند، در این صورت لازم است از نوار بهداشتی استفاده کرده و مانع از آلوده شدن لباس خود شود.
  • درد بعد از جراحی بکارت امری عادی است که با خارج شدن داروی بیحسی از بدن کم کم شروع می شود و شدت می یابد. لازم است فرد در این شرایط داروهای مسکن مصرف کند و از بروز درد جلوگیری نماید.
  • از جمله کارهایی که از آن به عنوان مراقبت بعد از جراحی بکارت یاد شده، خودداری از انجام رابطه جنسی و مقاربت است چرا که این کار می تواند به صورت مجدد به آن ناحیه آسیب وارد کند. بنابراین به توصیه پزشک باید فرد حداقل به مدت 4 هفته از این اقدام جلوگیری کند.
  • فرد باید از راه رفتن سریع در روزهای اولیه این جراحی پرهیز کند، چرا که این امر می تواند باز شدن بخیه را به دنبال داشته باشد.
  • نوع پوشش در زمان جراحی بکارت امری مهم و اساسی است که باید به آن توجه شود، به گونه ای که لازم است از پوشیدن لباس چسبان و تنگ به طور جدی خودداری شود.
  • مراقبت از بخیه در طی این جراحی می تواند در تحقق نتایج مثبت تاثیر زیادی داشته باشد. توصیه می شود افراد به دستورات پزشک در این خصوص پایبند باشند.

مراقبت هاي بعد از جراحي بكارت

نکات مهم پیرامون جراحی بکارت:

به طور کلی جراحی بکارت، از جمله جراحی هایی است که امکان بروز عفونت در آن وجود دراد، به همین سبب باید از مرطوب ماندن محیط آن جلوگیری کرد، این کار عمدتا از طریق گاز استریل انجام می شود. استریل کردن و شستشوی مداوم ناحیه جراحی شده امری مهم و اساسی است که باید به صورت مکرر انجام شود.
یکی از مهمترین نکات که در زمان جراحی بکارت به آن توجه می شود، استفاده از توالت فرنگی است، به این منظور که به بخیه ها فشار و آسیبی وارد نشود. چنانچه افراد بخواهند به صورت طبیعی این درد را درمان کنند می تواند از عسل طبیعی بر روی زخم استفاده کنند که این امر نه تنها مانع بروز عفونت و باکتری بر روی زخم می شود بلکه روند بهبود را نیز تسریع می بخشد.
هزینه جراحی بکارت در افراد مختلف، متناسب با نوع و مقدار پارگی متفاوت است. گاهی افراد به مدت طولانی و به صورت مکرر رابطه جنسی داشته اند، از این رو نه تنها باید عمل ترمیم بکارت انجام دهند، بلکه باید واژن آنها را نیز تنگ کرد که این امر در افزایش قیمت تاثیر زیادی دارد.
به هر اندازه که افراد بیشتر از ناحیه واژینال خود مراقبت نمایند، کیفیت کار بالاتر می رود و خونریزی و لکه بینی نیز زودتر قطع می شود و زخم بهتر بهبود می یابد. این جراحی به سبب حساس بودن باید به واسطه افراد متخصص انجام شود و اطمینان حاصل کردن از تخصص پزشک، برای افراد دارای اهمیت اساسی می باشد.

مراقبت هاي بعد از جراحي بكارت

محدودیت های انجام جراحی بکارت

این جراحی به گونه ای نیست که برای همه خانم ها مناسب باشد و هیچ محدودیتی برای آنها نداشته باشد، بلکه در برخی اوقات افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند نمی توانند به این کار اقدام نمایند. لازم است برای کاهش خطر، تخلیه معده قبل از جراحی بکارت انجام شود و بعد از آن نیز به مدت 6 ساعت از خوردن و آشامیدن اجتناب گردد.
نوع و مدت زمان و نتیجه این جراحی تا حد زیادی به انواع آن یا به عبارتی انواع پرده بکارت بستگی دارد. لازم است قبل و بعد از جراحی معاینه به صورت دقیق صورت بگیرد و در صورت مشاهده کوچکترین آسیب باید به پزشک مربوطه مراجعه شود. در نهایت باید گفت که به طور کلی علی الرغم رعایت مراقبت های بعد از این جراحی، فرد باید تلاش کند که مانع ایجاد یبوست شود. برای این منظور بهتر است از داروهای مسهل استفاده کند و با این کار، از باز شدن بخیه جلوگیری کند. 

نوشتن دیدگاه