اصفهان، شمس ابادی، چهاراه قصر، ساختمان رودكی، طبقه 3، مطب دكتر مقاره عابد
بهترین دکتر زنان برای کیست تخمدان در اصفهان

 اگر شما یک خانم هستید و برای برطرف نمودن کیست تخمدان به پزشک زنان مراجعه نکرده‌اید حتما با واژه‌ی آن آشنایی دارید. در این مقاله به شکل مفصل‌تری به کیست تخمدان و انتخاب بهترین دکتر برای برطرف نمودن آن می‌پردازیم. اگر در شهر اصفهان زندگی می‌کنید و یا برای برطرف نمودن مشکل خود به اصفهان سفر می‌کنید و به دنبال بهترین دکتر زنان برای کیست تخمدان هستید این مقاله را با ما دنبال کنید.
هر زن به طور طبیعی دارای دو تخمدان در حفره شکمی خود می‌باشد. این تخمدان‌ها وظیفه به بلوغ رساندن تخمک‌هایی را دارند که هر ماه در لوله‌های فالوپ او آزاد می‌شوند. این تخمک‌ها در صورت لقاح نیافتن از بین خواهند رفت. آنچه اهمیت دارد نقش حیاتی است که یک تخمدان در زندگی بانوان ایجاد می‌کند. تخمدان‌ها در طول زندگی یک زن ممکن است دچار بیماری‌ها و مشکلاتی شوند، یکی از شایع ترین مشکلات مربوط به تخمدان خانم‌ها ایجاد کیست‌های تخمدان می‌باشد. کیست در واقع به کیسه‌ای کوچک اطلاق می‌شود که دارای مایعاتی در فضای درونی خود می‌باشد. این کیسه در صورت ترکیدن و اختلال در عملکرد طبیعی بدن باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد.

خطرات کیست تخمدان برای بانوان

اما آیا تمام کیست‌های تخمدان خطرناک هستند؟ چه رسیدگی هایی برای درمان کیست‌ های تخمدانی لازم است؟ در جواب باید گفت برخی از کیست‌هایی که در تخمدان وجود دارند ممکن است هیچ مشکلی را برای فرد ایجاد نکنند. این کیست‌ها بسیار ریز هستند و بعد از مدتی خود به خود از بین خواهند رفت. اما به طور خاص برخی از کیست‌ها نیازمند به دوره درمان می‌باشند و ممکن است برای فرد خطرناک باشند. مشکلات مربوط به تخم دان در خانم‌ها ممکن است اختلالاتی را برای او به همراه آورد. تخم‌دان در خانم‌ها به دلیل ترشح هورمون استروژن در آن‌ها بسیاری از اعمال چرخه قاعدگی و چرخه جنسی و حاملگی را تعیین خواهد کرد.

علائم کیست تخمدان

همانطور که اشاره شد برخی کیست‌ها بدون علائم و بدون ایجاد مشکلی ممکن است در تخمدان حضور داشته باشند. اما برخی دیگر از کیست‌ها در صورت وجود و یا ترکیدن ممکن است علائمی مانند زیر داشته باشند:

  • تیرکشیدن های طولانی و غیر قابل تحمل در ناحیه حفره شکمی
  • ایجاد دردهای شدید و ناگهانی در صورت ترکیدن کیست تخمدان
  • درد شدید و استفراغ و تهوع
  • درد زیاد در دوران قاعدگی
  • بالا رفتن وزن
  • نامنظم بودن چرخه قاعدگی
  • درد در ناحیه تناسلی
  • درد و حساسیت شدید در پستان‌ها
  • تکرر ادرار

علائم کیست تخمدان در خانم ها

بهترین دکتر زنان برای درمان کیست تخمدان

به دلیل اهمیتی که تخمدان‌ها در کل چرخه جنسی و قاعدگی فرد دارند اگر تحت نظارت و درمان دکتر زنان باتجربه قرار نگیرند، باعث ایجاد اختلال در روند قاعدگی و حاملگی او خواهند شد. آنچه مشخص است این است که اگر دارای علایم کیست تخمدان بودید حتما باید به پزشک زنان مراجعه کنید. یافتن یک متخصص زنان که بتواند با سونوگرافی یا ماموگرافی کیست تخمدان را تشخیص دهد و بتواند بهترین شیوه درمان را برای برطرف نمودن آن بکار گیرد بسیار با اهمیت است. برای یافتن یک دکتر متخصص زنان برای کیست تخمدان در اصفهان نیازمند به تحقیق و تفخص می‌باشیم. دکتر زنانی که علاوه بر داشتن مدرک و علم بالا دارای تجربه و مهارت بالایی برای انجام تمام موارد درمانی و پزشکی باشد.
یک دکتر زنان با تجربه و ماهر در صورت تشخیص با استفاده از علائم و ظواهر و انجام آزمایشات و سونوگرافی نسبت به کیست تخمدان اطمینان حاصل می‌کند و پس از آن با استفاده از دارو به گونه‌ای که کمترین آسیب به فرد برسد، اقدام به درمان می‌نماید. اهمیت انتخاب دکتر زنان ماهر برای کیست تخمدانی از آن جهت بالاست که داروهایی که برای برطرف نمودن کیست‌ها استفاده می‌شوند به دلیل دارا بودن مواد شبه هورمونی باید با دقت بالایی و در زمان مشخصی مورد تجویز قرار گیرند.