اصفهان، شمس ابادی، چهاراه قصر، ساختمان رودكی، طبقه 3، مطب دكتر مقاره عابد
من پرینورافی انجام دادم

عمل پرینورافی یکی از عمل هایی است که طی آن قسمت پرینه دوخته میشود به گونهای که واژن تنگ تر شود. در هنگام انجام این عمل ممکن است سوالاتی برای بسیاری از افراد بیش بیاید که یکی از بهترین افرادی که میتواند در این زمینه جواب های مناسبی برای سوالات داشته باشد فردی است که پرینورافی انجام داده باشد. در این مقاله قصد داریم به پاسخ برخی از سوالات به زبان افرادی که پرینورافی انجام دادهاند بپردازیم، به همین برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با دکتر لیلا مقاره عابد همراه باشید.

سوالات رایج بعد از پرینورافی در اصفهان

1. آیا پرینورافی درد زیادی دارد

درد عمل جراحی پرینورافی نسبت به درد سایر عمل های جراحی که برای تنگ کردن واژن مورد استفاده قرار میگیرند بیشتر است. در زمان انجام عمل پرینورافی به دلیل بی حس کردن موضعی محل دردی احساس نمی کنید اما ممکن است بعد از از بین رفتن بی حسی دچار درد شوید. بعد از انجام عمل پرینورافی دکتر برای شما مسکن هایی تجویز می کند که با استفاده از آنها میتوانید درد بعد از عمل را تا حدود زیادی کنترل کنید و در برخی از موارد برای بهتر شدن نتیجه شیاف هایی برای شما تجویز می کند.

۲. چه مدت بعد از عمل پرینورافی نباید رابطه جنسی داشت؟

رابطه جنسی بلافاصله بعد از عمل پرینورافی میتواند بخیه ها را تحت تاثیر قرار دهد و باعث از بین رفتن آنها شود. توصیه می شود بعد از انجام عمل پرینورافی حداقل تا ۶ هفته هیچ گونه رابطه جنسی نداشته باشید.

سوالات رایج بعد از پرینورافی در اصفهان
اگر می خواهید در مورد نتیجه عمل مطمئن تر شوید به شما توصیه می شود که تا ۸ بعد از انجام عمل پرینورافی رابطه جنسی نداشته باشید تا بقیه ها به صورت کامل بهبود پیدا کنند.

۳.. آیا هزینه عمل پرینورافی تحت پوشش بیمه قرار می گیرد
خیر هزینه عمل پرینورافی به عنوان تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد زیرا این عمل جزو عمل های زیبایی به شمار می رود و هیچ بیمهای هزینه آن را قبول نمی کند.

۴. . آیا نتایج عمل پرینورافی برای همیشه باقی می ماند

نتایج عمل پرینورافی برای همیشه باقی میماند به شرطی که افراد بعد از انجام عمل پرینورافی تمامی مراقبت های بعد از عمل را رعایت کرده باشند تا بتوانند برای همیشه نتایج عمل را با خود نگه دارند.

۵.. آیا بعد از انجام عمل پرینورافی می توان دوش گرفت؟

دوش گرفتن بعد از عمل پرینورافی حداقل تا ۲۴ ساعت به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا می تواند بخیه ها را تحت تاثیر قرار دهد و باعث جذب عفونت به محل بخیه شود.

سوال های رایج بعد از پرینورافی در اصفهان

۶.. آیا ترشحات بعد از عمل پرینورافی طبیعی است؟
اگر تا هفت روز بعد از عمل پرینورافی ترشحات داشته باشید این موضوع کاملاً طبیعی است و نشاندهنده بهبود زخم است، اما در برخی از موارد ترشحات بعد از عمل پرینورافی برای مدت زمان بیش از هفت روز طول می کشد و تا مدتها با فرد باقیست در این گونه موارد باید به پزشک مراجعه کنید زیرا ممکن است بخیه ها عفونت کرده باشند و پزشک باید آنها را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهد تا عدم عفونت را متوجه شود.
۷.. آیا سوزش و درد بعد از رابطه جنسی بعد از عمل پرینورافی طبیعی است؟
بدیهی است بعد از انجام پرینورافی تا مدت زمانی احساس درد و سوزش داشته باشید اما اگر این درد و سوزش برای مدت زمان بیش از ۶ ماه طول کشید ممکن است در قسمت دهانه رحم دچار چسبندگی شده باشید و نیاز به مراجعه به پزشک و معالجه داشته باشید.

سوالات رایج بعد از پرینورافی در اصفهان

۸.. آیا بعد از انجام عمل جراحی پرینورافی مجددا می توان باردار شد؟

عمل پرینورافی عملی است که تنها برای تنگ کردن واژن مورد استفاده قرار میگیرد و به هیچ عنوان روی رحم و قدرت باروری تاثیری ندارد، به همین دلیل بعد از انجام عمل جراحی پرینورافی می توان باردار شد. با توجه به اینکه بارداری و زایمان مجدد می توانند مجدداً باعث گشاد شدن واژن شود، توصیه میشود عمل جراحی پرینورافی بعد از آخرین بارداری و زایمان انجام شود و بعد از آن از بارداری جلوگیری شود.

۹.. آیا بعد از عمل پرینورافی می توانم ورزش حرفه ای را از سر بگیرم؟

بعد از انجام عمل پرینورافی حداقل تا دو ماه نباید فعالیت های سنگین و ورزش حرفهای داشته باشید تا در این مدت زمان بخیه های شما جوش بخورد و دیگر مشکلی برای آنها پیش نیاید. ورزش هایی مانند دوچرخه سواری، تکواندو، سوارکاری، دو و غیره از جمله این ورزش ها هستند که بعد از عمل پرینورافی حداقل باید تا دو ماه به تعویق انداخته شوند تا فرد دچار عوارض و مشکلات مختلف نشود.

نوشتن دیدگاه