اصفهان، شمس ابادی، چهاراه قصر، ساختمان رودكی، طبقه 3، مطب دكتر مقاره عابد
تورم بعد از عمل لابیاپلاستی

با عوارض احتمالی عمل لابیاپلاستی آشنایی دارید؟ نمی دانید چگونه با این عوارض روبرو شوید؟ قصد انجام جراحی لابیا دارید؟ از مراقبت های بهداشتی درمانی پس از عمل اطلاعی ندارید؟ در این مقاله به بررسی عارضه تورم بعد از عمل لابیاپلاستی خواهیم پرداخت. برای دریافت اطلاعات بیش تر تا انتهای مقاله همراه ما باشید. دوره بهبود ورم و همچنین روش های پیشنهادی برای غلبه بر آن بررسی خواهند شد. یکی از نکات لازم در راستای تجربه عمل لابیاپلاستی داشتن اطلاعات کافی در این زمینه و انتخاب دکتر متبحر است. تا تجربه این عمل را به بهترین شکل ممکن پشت سر بگذارید. 

بعد از عمل لابیاپلاست تورم ایجاد می شود؟

عمل لابیا یکی از عمل های جراحی مربوط به بانوان است. این عمل به منظور زیبایی ناحیه تناسلی انجام می شود. برخی از بانوان تمایل دارند این عمل را تجربه کنند. با این حال از عوارض و راه های رفع آن ها اطلاعی ندارند. در این بخش به بررسی یکی از این عارضه ها خواهیم پرداخت. آیا پس از عمل لابیاپلاست ورم به وجود می آید؟ پاسخ مثبت است. ورم نواحی تناسلی پس از جراحی یکی از علائم طبیعی به شمار می رود. تورم به دلیل جراحی و فشار بر این ناحیه به وجود آمده است.
استفاده از دارو یکی از اقدامات مهم برای از بین بردن ورم به شمار می رود. دارو بایستی توسط پزشک تجویز شود. از استعمال خودسرانه دارو خودداری نمایید. زمان آغاز دارودرمانی پیش از انجام عمل جراحی است.

بعد از عمل لابیاپلاست تورم ایجاد می شود؟

داروهای رفع ورم باید قبل از عمل مورداستفاده قرار گیرند. این کار باعث آمادگی بدن خواهد شد. برای همین ورم پس از عمل شدید نخواهد بود. داروهای خاصی بعد از عمل توسط پزشک تجویز می شوند‌. دسته ای از این داروها برای کاهش و از بین بردن ورم هستند. با مصرف به موقع دارو ورم کاهش چشمگیری خواهد داشت.
روش دوم برای رفع ورم استفاده از کمپرس یخ است. یخ کمک شایانی به زدودن ورم خواهد نمود. دقت کنید که کمپرس سرد فشاری بر محل جراحی وارد نکند. برای جلوگیری از آسیب پوست کمپرس را بیش از پانزده دقیقه روی ورم نگه ندارید. انجام این اقدامات ساده باعث می شوند ورم به سرعت از بین برود. تورم بعد از عمل لابیاپلاستی چیز عجیبی نیست. بهبود ورم کمی طول می کشد. در صورتی که با ورم شدید مواجه بودید حتما به پزشک مراجعه کنید.

چند روز بعد عمل لابیا تورم از بین می رود؟

فرآیند بهبود محل عمل تدریجی است. ورم، درد و خارش ناشی از جراحی به سرعت رفع نمی شوند. برای از بین رفتن این عوارض زمان لازم است. رعایت نکات ذکر شده کمک زیادی در تسریع این پروسه زمانی خواهد کرد. ورم ناحیه تناسلی حدودا تا شش هفته باقی می ماند. با این حال توجه به دستورات پزشک و رعایت آن ها باعث کاهش ورم ها خواهد شد. در صورت مراقبت می توانید در عرض دو هفته ورم را به کم ترین مقدار آن برسانید. در صورت مواجه شدن با ورم شدید شرایط را با پزشک خود در میان بگذارید.

چند روز بعد عمل لابیا تورم از بین می رود؟

روش هایی برای کاهش ورم وجود دارد. در این بخش شما را به طور خلاصه با این راه ها آشنا می کنیم:

  • داروها را به موقع و سر وقت مصرف نمایید.
  • دارودرمانی را قبل از عمل جراحی آغاز کنید.
  • از استعمال دخانیات امتناع کنید. به خصوص در ماه های اول پس از عمل از سیگار کشیدن و مصرف هر گونه دخانیات دوری نمایید. سیگار می تواند باعث تشدید ورم شود.
  • ویتامین ث کمک زیادی در بهبود ورم خواهد کرد. به همین علت مصرف میوه های حاوی این ویتامین را افزایش دهید. از سبزیجات دارای ویتامین ث نیز استفاده نمایید.
  • از نمک استفاده نکنید. این ماده غذایی باعث تشدید ورم خواهد شد. در هفته اول کاملا از مصرف نمک پرهیز نمایید. پس از آن می توانید از نمک به مقدار کم استفاده کنید.
  • فست فود پیشنهاد نمی شود. غذاهای فست فودی به دلیل داشتن نمک فراوان ممکن است به شما آسیب برسانند. افزایش ورم می تواند یکی از تاثیرات فست فود باشد.

کلام آخر

تورم بعد از عمل لابیاپلاستی عارضه ای طبیعی است. به دلیل عمل جراحی ورم کردن ناحیه تناسلی طبیعی خواهد بود. با این حال روش هایی برای بهبود ورم ارائه شده اند. خوشبختانه ورم های مربوط به این عمل جراحی دائمی نیستند. پس از گذر از دوره نقاهت و بهبودی کامل محل جراحی ورم کم کم از بین می رود. در این مقاله به بررسی عارضه ورم ناشی از عمل لابیا پرداختیم. در این وب سایت اطلاعات دیگری درباره عمل لابیاپلاست درج شده است. در صورت تمایل مطالعه فرمایید. برای اخذ نوبت به منظور انجام عمل لابیا توسط دکتر لیلا مقاره عابد از راه های ارتباطی موجود در سایت استفاده نمایید.

نوشتن دیدگاه